دربارهٔ آیدین حبیبی

نقطهٔ سوم

 

از روزی که تصمیم گرفته‌ام تا کمتر ذهنیاتم را به‌عنوان واقعیت قبول کنم و بیشتر در مورد آن صحبت کنم، زندگی جور دیگری شد و زمانی که به احساساتم بیشتر توجه کردم، دنیا رنگ دیگر گرفت.

علاقه‌ام، بهبود کیفیت زندگی خود و دیگران و نیازم گفت‌وگوی سازنده است. باور دارم که با توجه به نیازهای واقعی خود، می‌توان زندگی بامعنی و رضایت پایدار فراهم کرد.

برایم «خویش» و هرآن چه در آن می‌گنجد، مهم است و رشد در یک قسمت، پایدار نیست و کمکی به تعادل در زندگی نمی‌کند. همهٔ ما در مسیری هستیم که در آخر به رضایت، خوشحالی و آرامش برسیم.

کارگاه‌ و رویدادهای (حضوری و اینترنتی) دربارهٔ مهارت‌های مختلف زندگی برگذار می‌کنم و فعلاً نویسندهٔ اصلی در «قدم زدن در باغ عدن» هستم. در اینجا بیشتر در مورد روش‌هایی برای جور دیگر دیدن و زندگی ساده‌تر می‌نویسم. راه من پیشنهاد است و تغییر را از خود شروع می‌کنم.

دانش‌آموختهٔ دورهٔ Art & Science of Coaching از مؤسسهٔ Erickson کانادا هستم و بخشی از وقت من به «راهبری» (Coaching) اختصاص دارد که برای علاقه‌مندان، جلسه‌های خصوصی/تلفنی برگزار می‌کنم.

روش اصلی زندگی و آموزش من «از نو یادگیری» (آموخته‌زدایی) است. باور دارم که برای درک و یادگیری عمیق ابتدا باید مبتدی شد.

در سال ۱۳۹۳، سایت باغ عدن را راه‌اندازی کرده‌ام و از آغاز، نیتم توجه به بهبود کیفت زندگی بوده و تلاشم آموزش مهارت‌های زندگی است. مهارت‌هایی که در هیچ مقطع از زندگی و در هیچ مدرسه و دانشگاهی آموزش داده نمی‌شود.

من در باغ عدن از یادگیری‌ها و تجربه‌هایم دربارهٔ مهارت‌ها و معنای زندگی می‌نویسم و سعی می‌کنم روش‌هایی را پیشنهاد دهم که خود، آن را باور دارم و انجام می‌دهم. 

 

نقطهٔ عطفی در میانهٔ راه - بنر

تماس با من