پیشنهاد فیلم: یک روز از زندگی

 

فیلم «یک روز از زندگی» مستندی است از ۸۰۰۰۰ قطعۀ ویدیوی ثبت‌شده در یوتیوب که شرکت‌کنندگان در تاریخ ۲۴ جولای ۲۰۱۰ ضبط و ارسال کرده‌اند. فیلم ۹۴ دقیقه‌ای و ۵۳ ثانیه، از مجموع ۴۵۰۰ ساعت ویدیوی ارسال‌شده از ۱۹۲ کشور، انتخاب و تدوین‌شده است.

تاریخچۀ فیلم

در تاریخ ۲۴ جولای ۲۰۱۰ از مردم دعوت شد تا فیلم‌های شخصی خودشان را که در این روز گرفته‌اند، ارسال کنند. درخواست شده بود که دربارۀ ۳ پرسش، فیلم تهیه و ارسال کنند.

پرسش‌ها عبارت بودند از:

  • عاشق چه چیزی هستید؟
  • از چه چیزی می‌ترسید؟
  • در جیبتان چه دارید؟

پاسخ‌ها و تنوع آنهایی که در فیلم نمایش داده‌شده بسیار جالب و شباهت اغلب آنها بین فرهنگ‌های مختلف شگفت‌انگیز است. بعضی از آنها هم مانند «علاقۀ جوانی به در فریزر» عجیب و جالب بود.

یک روز از زندگی شما

اما اگر این پرسش‌ها را از شما بپرسند چه پاسخ می‌دهید؟ ممکن است چندین بار یا به گونه‌های مختلف این چند پرسش را کسی از شما پرسیده باشد و هر بار پاسخی به آن داده باشید. اما بد نیست چنددقیقه‌ای به این پرسش‌های فکر کنید و پاسخ دهید.

در این فیلم، روزمرگی نمایش داده می‌شود. مهم نیست چقدر کاری که انجام می‌دهید تأثیری بر خود یا دیگران بگذارد. فقط مهم است که به آن عادت کنید. در آن صورت، کار خیلی معمولی به نظر می‌رسد حتی اگر کشتن گاو با لیزر باشد.

ولی به نظرم مهم است که کار باعلاقه و انگیزه باشد یا حتی با روحیات و توانایی‌های فرد هماهنگ باشد. یعنی طوری که با توانایی و استعداد فرد در یک راستا باشد.

همین‌طور مهم است که هرروز این سؤال را از خود بپرسید که آیا «حاضرم امروز هم کار دیروز رو تکرار کنم؟» یا مایلم آن را تغییر دهم.

چند وقتی است روی پروژه‌ای کار می‌کنم که برای توجه بیشتر به خود طراحی می‌شود و قرار است به‌صورت بسته‌ای که شامل مجموعه پرسش، شمع، دفترچۀ راهنما و ابزار گفتگو می‌باشد، بانام «خویش» ارائه شود. پرسش‌ها در چهار دسته و بانام و ویژگی‌های عنصرهای طبیعی ساخته‌شده‌اند.

جا دارد اینجا پرسشی را از دستۀ خاک مطرح کنم. عنصر خاک برساختن پایداری و بهره‌مندی دیگران از زحمات شما و به‌نوعی مشارکت در منفعت عمومی اشاره می‌کند.

پرسش: ساختن چه چیز، بی‌آنکه کسی متوجه آن شود یا برای آن پاداشی بگیرید، برایتان مهم است؟

خوشحال می‌شوم تا دیدگاهتان را بخوانم.

تماشای فیلم «یک روز از زندگی» در یوتیوب به رایگان

کوچینگ با آیدین - ۱

از این نوشته لذت بردی؟ به اشتراک بگذار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته‌های مرتبط